Najczęściej zadawane pytania - Szkoła Maturzystów Łukasza Jarosińskiego

Pytania zadawane przez nowe osoby

Aby zapisać się na kurs, zarejestruj się na platformie Szkoły Maturzystów, a następnie zaloguj się na swoje konto. Po zalogowaniu wejdź w stronę danego kursu, a następnie wciśnij zielony przycisk – „Zapisz się”. Cały proces jest pokazany pod niniejszym linkiem: Instruktaż. Po zapisie otrzymasz wiadomość SMS oraz email, potwierdzające pomyślne zapisanie się na kurs. Do wiadomości załączony będzie link do indywidualnej grupy, do której powinieneś dołączyć, aby być na bieżąco.

Tak, w przypadku dołączenia do kursu później zostanie Ci przyznany dostęp do lekcji, które dopiero będą się odbywać. Aby odblokować dostęp do wcześniej przeprowadzonych spotkań, należy przejść do zakładki „Moje kursy”, znajdującej się w Panelu Kursanta, a następnie wybrać lekcję, do której chcesz uzyskać dostęp i kliknąć zielony przycisk – „Odblokuj dostęp”

Tak, przy większości naszych kursów istnieje możliwość wyboru kilku różnych terminów spotkań, tak by zapewnić Ci, jak największy komfort. Termin możesz zmienić nieskończoną ilość razy, wedle Twoich potrzeb.

Rezerwacja jest dostępna tylko dla osób niezalogowanych. Rezerwacja jest niewiążącą chęcią wzięcia udziału w kursie, dzięki której masz gwarancję dostępności swojego miejsca. Aby zarezerwować miejsce, należy wejść na stronę kursu, a następnie nacisnąć zielony przycisk – „Zarezerwuj miejsce” oraz wypełnić formularz rezerwacyjny. Po poprawnym wypełnieniu formularza otrzymasz wiadomość SMS oraz email potwierdzający rezerwację. Do wiadomości zostanie dołączony link do indywidualnej grupy na Facebooku, gdzie będą się pojawiać najważniejsze informacje związane z kursem. Pamiętaj, że rezerwacja nie jest zapisem! Co roku, w drugiej połowie sierpnia ruszają zapisy, dzięki którym możesz finalnie zapisać się na kurs.

Większość lekcji kosztuje 80 zł za 120 minut materiału. Poniżej znajduje się pełna lista kursów oraz ich cena:

Nazwa kursu Cena za jedną lekcję Cena całego kursu Czas trwania lekcji Czas trwania całego kursu
Egzamin ósmoklasisty 80 zł 2400 zł 120 minut 60 godzin
Kurs maturalny z języka angielskiego p. rozszerzony 90 zł 2700 zł 120 minut 60 godzin
Kurs maturalny z matematyki podstawowej online 80 zł 2400 zł 120 minut 60 godzin
Kurs maturalny z matematyki podstawowej - Olkusz 80 zł 2400 zł 120 minut 60 godzin
Kurs maturalny z matematyki podstawowej - Kraków 80 zł 2400 zł 120 minut 60 godzin
Kurs maturalny z matematyki rozszerzonej online 80 zł 2400 zł 120 minut 60 godzin
Kurs maturalny z matematyki rozszerzonej - Olkusz 80 zł 2400 zł 120 minut 60 godzin
Kurs maturalny z matematyki rozszerzonej - Kraków 80 zł 2400 zł 120 minut 60 godzin
Kurs maturalny z fizyki 80 zł 24100 zł 120 minut 60 godzin

Płatność odbywa się po każdej lekcji. Za kurs możesz zapłacić w dogodnym dla siebie momencie, ponadto istnieje możliwość wystawienia faktury. W tym celu należy zaznaczyć odpowiednie pole podczas wypełniania formularza płatności.

Tak, pierwsza lekcja kursu online jest płatną lekcją próbną. Po niej możesz zdecydować o tym, czy chcesz zrezygnować, w przypadku rezygnacji – wejdź na "Strefę Kursanta", kliknij w "Moje Kursy", a następnie "Zrezygnuj z kursu".

Zajęcia prowadzone na żywo odbywają się na dedykowanej platformie Szkoły Maturzystów. Dostęp do spotkania jest umożliwiony tylko z poziomu Panelu Kursanta Szkoły Maturzystów. Podczas trwania lekcji, kursanci mają wyłączone mikrofony i słychać tylko prowadzącego. Kursanci natomiast, mogą w dowolnym momencie włączyć mikrofon i zadać pytanie lub odpowiedzieć na pytanie zadane przez prowadzącego. Prowadzący stosują wiele technik mających na celu utrzymanie uwagi oraz koncentracji kursanta, sprawiając, że lekcje są bardzo interaktywne.

Zapisując się na kurs, otrzymujesz dostęp do lekcji zgodnie z ich kolejnością. Jeżeli chcesz wykupić tylko wybrane lekcje, skorzystaj z zakładki „Kursy Video”, w której znajdują się pojedyncze lekcje.

Kurs online to spotkania na żywo o ustalonej porze. Uczeń może udzielać się w trakcie zajęć, zadając oraz odpowiadając na pytania. Uczestnicy kursu online mają dostęp do nagrań z tych spotkań i mogą przesyłać zadania domowe. W ramach kursu uczeń otrzymuje dostęp do forum, na którym może wymieniać się pytaniami oraz spostrzeżeniami z innymi kursantami, oraz prowadzącym. Forum dostępne jest pod linkiem: https://forum.szkolamaturzystow.pl/

Kurs video to nagrania z lekcji online w formie VOD. Merytorycznie zawierają one w 100% tę samą treść, co kurs online. Uczestnicy tego kursu nie mogą przesyłać zadań domowych. Lekcje można wykupić poprzez przejście na podstronę kursów video: https://szkolamaturzystow.pl/kursy-online. Istnieje możliwość wielokrotnego odtwarzania zakupionych materiałów wideo.

Wszystkie zapytania naukowe proszę kierować na forum. Wszystkie pytania dotyczące spraw organizacyjnych proszę zadawać poprzez Messenger. Ponadto istnieje również możliwość zadawania pytań poprzez Chat dostępny po zalogowaniu na Strefę Kursanta.

Ogólne dotyczące kursów

Tak, do każdego kursu została założona grupa, która służy m.in. do przesyłania informacji o aktualnych sprawach dotyczących kursu. Jeśli jeszcze nie dołączyłeś do grupy, napisz do mnie prywatną wiadomość na Messengerze z prośbą o dołączenie.

Zadania domowe znajdują się w książce „Kursy maturalne”, dołączone do nich są również kryteria.

Na kursie obowiązują następujące pakiety książek w zależności od rodzaju kursu:
- matematyka rozszerzona: LINK
- matematyka podstawowa: LINK
- fizyka rozszerzona: LINK
- egzamin 8-klasisty: brak

Istnieje możliwość zakupu całego pakietu (oszczędność 20 zł, wliczając przesyłkę) lub poszczególnych książek. Na lekcjach 1-26 korzystamy z książki „Kursy maturalne”, a na lekcjach 27-30 z „Arkusze maturalne”.

Cały proces zakupu możesz zobaczyć w instruktażu wideo: Instruktaż
Na pierwszą lekcję dostarczony będzie wycinek z książki dla osób, które nie zdążyły jej zakupić.

Zadanie domowe wykonujesz samodzielnie, przy pomocy kalkulatora i karty wzorów (nie dotyczy kursu z języka angielskiego), a następnie oceniasz go na podstawie kryteriów znajdujących się w książce i przesyłasz zdjęcia wraz z wynikiem na stronę internetową, logując się i wchodząc w zakładkę Strefa Kursanta, a następnie przechodząc do zakładki "Zadania domowe". Po przejściu na tę podstronę zobaczysz listę kursów, na które jesteś zapisany oraz fioletowy przycisk „Przejdź do zadania domowego” przy wybranym kursie. Gdy go naciśniesz, zostaniesz przeniesiony do miejsca, w którym możesz udostępnić swoje zadania. Powinieneś wpisać wynik procentowy i przesłać zdjęcia wykonanych zadań, a następnie wcisnąć przycisk „Zapisz”.

Można to zrobić na dwa sposoby:

I) Logując się na swoje konto, a następnie przechodząc do Strefy Kursanta, musisz wejść w zakładkę „Moje kursy”, po wybraniu kursu, którego zawartość chciałbyś uzyskać, naciśnij fioletowy przycisk „Zawartość”. Zostaniesz przeniesiony do strony zawartości, w której poprzednie lekcje powinny mieć obok siebie przycisk „Odblokuj dostęp”. Znajdź lekcję, którą chcesz odblokować, a następnie kliknij przycisk. Przeczytaj komunikat, który pojawi się na twoim ekranie i kliknij „Potwierdź”.

II) Napisać do mnie poprzez Messenger z prośbą o dostęp do nagrań z poprzednich lekcji.

III) Można samemu wykupić sobie dowolny film z następujących podstron (jeżeli interesuje nas pojedyncza lekcja, a nie cały kurs):
- matematyka rozszerzona
- matematyka podstawowa
- fizyka

Niezależnie od Twojej obecności na zajęciach, zawsze otrzymujesz dostęp do nagrania po każdej przeprowadzonej lekcji, które możesz obejrzeć dowolną ilość razy, korzystając ze Strefy Kursanta, dostęp do nagrań wygasa w dzień matury (Kurs na żywo, Kurs Online). W przypadku nieobecności dalej masz możliwość dołączania zadań domowych, do danej lekcji.

Wszystkie pytania proszę kierować na nasze forum. Jest to miejsce, na którym możesz anonimowo zadać pytanie z dowolnego zakresu matematyki, fizyki oraz języka angielskiego. Jeśli któreś zapytanie pozostanie bez odpowiedzi przez 2 dni, ja na nie odpowiem.

Zajęcia odbywają się na specjalnie przygotowanej platformie, która jest przyjazna i dostosowana pod potrzeby kursantów.

Aby dołączyć do spotkania, musisz być zalogowanym na swoje konto, a następnie na samej górze strony wejść do "Strefy Kursanta". Po wejściu ukaże Ci się panel główny. Po lewej stronie zobaczysz zakładki, spośród których wybierasz „Moje lekcje”. Po kliknięciu ukaże Ci się lista lekcji, należy zwrócić uwagę, czy "Data lekcji" zgadza się z datą spotkania. 15 minut przed docelowym rozpoczęciem spotkania tworzy się pokój, na którym odbywać się będą zajęcia, aby dołączyć do spotkania, wciśnij przycisk "Dołącz do spotkania". (Jeśli zostało 15 minut do rozpoczęcia spotkania, a przycisk dalej jest nieaktywny, odśwież stronę). Przycisk przekieruje Cię na stronę, na której będzie odbywać się lekcja. Następnie wybierz, w jaki sposób chcesz dołączyć do spotkania, tj.: z włączonym mikrofonem, czy jako wolny słuchacz. Zalecam wybranie opcji "Używam mikrofonu", a następnie wyciszenie się po dołączeniu do spotkania, co da Ci możliwość zadania pytania w dowolnym momencie, bez konieczności resetowania ustawień dołączenia. Po zakończonym spotkaniu zamknij kartę lub klikając na ikonę trzech kropek w prawym górnym rogu, wybierz opcję "Opuść spotkanie".

Do zobaczenia! :)

W przypadku, gdybyś nie słyszał prowadzącego, wykonaj poniższe kroki:
1) Sprawdź, czy twój zestaw słuchawkowy/głośniki są podłączone,
2) Sprawdź, czy u innych również występuje ten problem, na przykład poprzez czat
3) Sprawdź, czy Twój problem występuje również na innym urządzeniu,
4) Jeżeli problem nie występuje u innych osób, a Twoje urządzenia audio na pewno są podłączone, spróbuj dołączyć ponownie.

Skorzystaj z lupki na grupie Facebook (można tu wyszukać po słowach kluczowych np. harmonogram, umowę, materiały naukowe itd.) lub na stronie internetowej.

Umowę możesz znaleźć na Panelu Kursanta w sekcji "Umowy", a także na grupie Facebook oraz na swoim mailu (umowa jest wysyłana na maila w chwili zapisania się).

Uczestnictwo w lekcjach online

Aby dołączyć do spotkania, należy być zalogowanym na swoje konto kursanta, a następnie na samej górze strony wejść do "Strefy Kursanta". Po wejściu ukaże Ci się panel główny. Po lewej stronie zobaczysz zakładki, spośród których wybierasz „Moje lekcje”. Po kliknięciu ukaże Ci się lista lekcji, należy zwrócić uwagę, czy "Data lekcji" zgadza się z datą spotkania. 15 minut przed docelowym rozpoczęciem spotkania tworzy się pokój, na którym odbywać się będą zajęcia, aby dołączyć do spotkania, należy wcisnąć przycisk "Dołącz do spotkania". (Jeśli zostało 15 minut do rozpoczęcia spotkania, a przycisk dalej jest nieaktywny, należy odświeżyć stronę). Przycisk przekieruje nas na stronę, na której będzie odbywać się lekcja. Aby uniknąć problemów technicznych zalecamy korzystanie z przeglądarki Google Chrome. Następnie wybieramy, w jaki sposób chcemy dołączyć do spotkania, tj.: z włączonym mikrofonem, czy jako wolny słuchacz. Zalecam wybranie opcji "Używam mikrofonu", a następnie wyciszenie się po dołączeniu do spotkania, co da nam możliwość zadania pytania w dowolnym momencie, bez konieczności resetowania ustawień dołączenia. Po zakończonym spotkaniu zamknij kartę lub klikając na ikonę trzech kropek w prawym górnym rogu, wybierz opcję "Opuść spotkanie".

Aby uczestniczyć w spotkaniu potrzebne Ci będzie urządzenie z dostępem do internetu, wyposażone w głośniki lub inne urządzenie audio. Zalecanym urządzeniem jest komputer stacjonarny lub laptop.

W przypadku, gdybyś nie słyszał prowadzącego, wykonaj poniższe kroki:

1) Sprawdź, czy twój zestaw słuchawkowy/głośniki są podłączone,
2) Sprawdź, czy u innych również występuje ten problem, na przykład poprzez czat,
3) Sprawdź, czy ten problem występuje również na innym urządzeniu,
4) Jeżeli problem nie występuje u innych osób, a Twoje urządzenia audio na pewno są podłączone, spróbuj dołączyć ponownie.

Upewnij się, że jakość Twojego połączenia jest dobra. Jeśli problem dalej będzie występował, zrestartuj swoje połączenie, wyłączając, a następnie ponownie włączając swój router.

Oglądanie materiałów wideo

Aby obejrzeć zakupione materiały wideo, należy zalogować się na swoje konto kursanta, a następnie przejść do zakładki "Strefa Kursanta" znajdującej się na górze strony głównej. Po przejściu na panel kursanta należy wybrać zakładkę "Moje kursy" z listy znajdującej się po lewej stronie. Po kliknięciu zobaczymy listę kursów, które wykupiliśmy. Wybieramy interesujący nas kurs, który chcemy obejrzeć, a następnie klikamy przycisk "Zawartość" znajdujący się po prawej stronie wybranego kursu. Przeniesie nas to do zawartości kursu, przy interesującej nas pozycji klikamy "Wyświetl zawartość", po kliknięciu wyskoczy okienko, które poprowadzi nas do filmu, który chcieliśmy obejrzeć.

Jeżeli nie jesteś w stanie obejrzeć materiału wideo, najprawdopodobniej jest to spowodowane chwilowym brakiem filmu, który po niedługim czasie powinien z powrotem pojawić się na platformie. Proszę, abyś upewnienił/a się, że:
- Jesteś podłączony do internetu,
- Odświeżyłeś/łaś stronę, a problem w dalszym ciągu występuje,
- Wyłączyłeś/łaś wtyczki, służące do blokowania reklam, jak na przykład AdBlock,
- Sprawdziłeś/łaś, czy material wideo, który chcesz obejrzeć na pewno został opłacony.

Jeżeli problem w dalszym ciągu będzie występował, proszę Cię o kontakt ze mną, najlepiej w wiadomości prywatnej poprzez Messenger.

W przypadku kursów video, dostęp do nagrań jest przyznawany natychmiastowo. Jednak dostęp do nagrań z kursów na żywo jest przyznawany dopiero, po zakończeniu lekcji.

Płatności

Aby opłacić kurs, należy wejść do Strefy Kursanta, następnie z menu z lewej strony wybrać zakładkę „Opłać kursy” oraz kliknąć przycisk „Opłać”, następnie wybrać liczbę lekcji do opłacenia, potwierdzić przyciskiem „Opłać”. Po przekierowaniu do strony zamówienia można opcjonalnie zaznaczyć chęć otrzymania faktury.

Wszystkie faktury znajdziesz w Panelu Kursanta w sekcji "Zamówienia i faktury". Faktury wystawiane są tylko dla zamówień, gdzie zaznaczono prośbę o fakturę. Faktura jest generowana tylko dla poprawnie opłaconych zamówień.

Sprawdź swoje dane przypisane do konta (Imię, Nazwisko, Adres email). Znajdziesz je tutaj: "Moje konto".
Jeżeli upewniłeś się, że dane są poprawne, skontaktuj się z obsługą klienta swojego banku.
Jeśli problem dalej będzie występował skontaktuj się ze mną w wiadomości prywatnej poprzez Messenger.