Adam Szymanek - wywiad

Przeprowadzony przez Łukasza Jarosińskiego
Adam jest studentem Informatyki na AGH. W trzeciej klasie szkoły średniej był czwórkowym uczniem z matematyki. Przełomowa była dla niego klasa maturalna, kiedy to poczynił ogromny postęp. "W grudniu napisałem próbną maturę rozszerzoną z matematyki na 32%, a w maju już na 100%."

Jaki był Twój poziom pod koniec klasy 3?

Pod koniec 3 klasy miałem 4 z matmy.

Jaki postęp poczyniłeś przez rok?

Jakie wymieniłbyś trzy najważniejsze czynniki sukcesu na maturze?

Umiejętność organizacji czasu, sumienność oraz posiadanie jakiegoś hobby do odpoczynku i oderwania się od nauki.

Czy Twoim zdaniem warto w klasie maturalnej uczyć się wszystkich przedmiotów szkolnych (w szczególności tych, którymi się nie rekrutuje na studnia)?

Absolutnie nie.

Czy Twoim zdaniem warto przygotowywać się do wszystkich matur (np. z ustnych lub tych którymi się nie rekrutuje na studia)?

Wystarczy się przygotować tak, aby je zdać bez problemu, nie ma potrzeby się temu całkowicie poświęcać.

Jakie rady przekazałbyś odnośnie organizacji czasu?

Warto uczyć się w każdej możliwej wolnej chwili, np. na lekcjach z przedmiotów którymi nie rekrutujemy się na studia albo też na przerwach, aby potem mieć więcej wolnego czasu w domu.

Co zmieniłbyś w swoich przygotowaniach?

Jestem usatysfakcjonowany z wyników, więc raczej nic bym nie zmienił.

Czy uważasz, że stosowanie efektywnych metod nauki i utrwalania wiedzy było pomocne (jeśli tak, to jakie były to metody)?

Stosowałem raczej jakieś swoje wypracowane techniki jeszcze z podstawówki.

Co dały Ci moje kursy maturalne?

Zaoszczędziły wiele czasu do przygotowań do matury, wystarczyło się skupić na kursie z Szkoły Maturzystów, a matura sama się napisała.

Co aktualnie studiujesz? Jakie masz rady dla aktualnych tegorocznych maturzystów odnośnie wyboru studiów?

Informatykę na AGH, a co do mojej rady - warto  wiedzieć, na jakie studia się chce iść i uczyć się przedmiotów, które są punktowane przy rekrutacji oraz uczyć się w trakcie wakacji, aby nie iść "z marszu" na studia i nie musieć potem nadrabiać materiału.