Programowanie w C++

Programowanie w C++

Cena:

500 zł

Przedmiot: Pakiet

Informacje o kursie

 • VOD
 • dr Łukasz Jarosiński
 • Natychmiastowy dostęp

Szczegóły kursu

Opis kursu:

Pakiet „Programowanie w C++” zawiera 5 nagrań, z których każde trwa około 120 min, zatem łącznie daje to około 10 h nagrań. Są to nagrania z bardzo popularnych kursów programowania, które przeprowadzamy w okresie wakacyjnym. Realizowane są w nim solidne podstawy programowania (w języku C++, ale mające również zastosowanie do większości innych języków programowania), a także znaczna część materiału z pierwszego roku przedmiotu programowanie na studiach wyższych. Podczas zajęć wykorzystywany jest internetowy kompilator OnlineGDB.


Tematyka kursu programowania obejmuje:

 • wprowadzenie, typy danych, zmienne, operatory (2 h)
 • instrukcje sterujące (2 h):
  • instrukcje wyboru (if, else if, switch)
  • pętle (for, while, do-while)
 • funkcje (1h)
 • tablice jedno- i wielowymiarowe (1h)
 • programowanie obiektowe: klasy i obiekty (2,5 h)
 • liczby pseudolosowe (1 h)
 • operacje na stringach (0,5 h)
 • projekt gry komputerowejKup teraz i otrzymaj natychmiastowy dostęp

Kup teraz

Zawartość kursu:

Lekcja 1 80 min.
Lekcja 2 80 min.
Lekcja 3 130 min.
Lekcja 4 110 min.
Lekcja 5 120 min.

Terminy spotkań do wyboru:

Podziel się swoją opinią o kursie!


Zaloguj się, aby móc ocenić ten kurs.

Polecane książki w naszym sklepie

O programowaniu wciąż mówi się, że jest to kierunek przyszłościowy i o dużym potencjale. Z tego względu wiele osób zainteresowanych nowymi technologiami wybiera go bardzo chętnie. Trzeba jednak pamiętać, że mimo iż kierunek daje dużo możliwości, wymaga również wiele nauki i cierpliwości. Trzeba także opracować sobie plan działania, aby tę naukę w odpowiedni sposób realizować. W powtórkach i utrwalaniu materiału związanego z programowaniem w C++ niezwykle pomocny będzie kurs online w wygodnej formie filmików wideo.

Kurs online z zakresu programowania w C++

Jak zacząć programować? W sieci jest wiele poradników, artykułów, wpisów na blogach, które mają pomóc osobom początkującym wdrożyć się w temat. To nie jest jednak łatwe zadanie, a osoba na początku ścieżki ma wiele pytań – a niekiedy nie wie do końca, jak te pytania zadać, aby znaleźć odpowiedź. Rozwiązaniem jest tu kurs online dostępny w formie przystępnych filmików wideo, z których każdy trwa dwie godziny.

Kurs ten skierowany jest przede wszystkim do studentów na pierwszym roku oraz do osób, które chcą rozpocząć studia związane z programowaniem. Dzięki kursowi każdy uczestnik zyska podstawy wiedzy z tej tematyki, co pomoże na dalszych etapach edukacji.

Co zawiera kurs? Składa się on z 5 nagrać wideo. Każdy film dotyczy innej tematyki, dzięki czemu łatwo odnaleźć interesujące zagadnienie lub temat, który wymaga dodatkowego utrwalenia. Całość ułożona jest tak, aby stopniowo wprowadzić kursanta w temat. Kurs rozpoczyna się więc od wprowadzenia do programowania w C++. Uczeń poznaje typy danych, zmienne, uczy się o operatorach. Dalej przychodzi pora na poznanie instrukcji sterujących, instrukcji wyboru i pętli. Kolejne lekcje poświęcone są funkcjom, tablicom jedno oraz wielowymiarowym, a także programowaniu obiektowemu, czyli klasom i obiektom.

Następne zagadnienia to liczby pseudolosowe, operacje na stringach i na koniec projekt gry komputerowej.

Uniwersalny program kursu programowania

Kurs programowania daje solidne podstawy zarówno do programowania w C++, jak i w innych językach programowania. To doskonały sposób, aby zacząć i bez problemu usystematyzować podstawową wiedzę. Kurs jest odpowiedni dla osób początkujących, które pragną związać swoją karierę z branża programistyczną. Materiały wideo obejmują także znaczną część zagadnień poruszanych na 1 roku studiów wyższych na przedmiotach związanych z programowaniem.

Kurs zorganizowany jest w taki sposób, aby każdy film można było obejrzeć niezależnie. Pomaga to w powtórkach, a przede wszystkim ułatwia planowanie nauki. Jeden film to jedno zagadnienie, w związku z czym łatwo jest opracować schemat działania czy powtórzyć dany temat przed kolokwium na studiach. Kursant ma pełną dowolność, jeśli chodzi o czas nauki. Filmy można oglądać o dowolnej porze, ponieważ są to materiały nagrane wcześniej, a dostęp do nich uczestnik zyskuje od razu po zakupie kursu. To wygodna forma nauki, ponieważ uczyć się można w wybranym momencie, a w przypadku gorszego samopoczucia nie ma problemu, by przerobić dany moduł kolejnego dnia.

A co w przypadku wątpliwości czy dodatkowych pytań? Wszystkie pytania można zadawać na naszym forum:https://forum.szkolamaturzystow.pl/kategoria/55-programowanie, gdzie już jest sporo pytań w tematyce programowania. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości do zadań to śmiało możesz zadać je przez forum i maksymalnie do 48h uzyskać odpowiedź.