Znamy wyniki matur 2022!

Znamy już wyniki matur 2022! Średnia z matury rozszerzonej to tylko 33%, a moich uczniów to aż 82%!

Centralna Komisja Edukacyjna (CKE) opublikowała wyniki matur 2022. Z przedmiotów obowiązkowych na poziomie podstawowym najgorzej wypadł język polski ze średnią 54% ( średnia z matury podstawowej z matematyki wynosi 58%, a z języka angielskiego aż 76%). Ogólnie matury nie zdało około 22% czego największą przyczyną była matematyka, której nie zdało około 20% zdających.

Spośród najczęściej zdawanych przedmiotów rozszerzonych najgorzej wypadła matematyka. Średni wynik z matury z matematyki rozszerzonej wynosi 33%, a mediana to tylko 26%. Nieco lepiej zostały napisane matury rozszerzone z fizyki, chemii, geografii, biologii, języka polskiego oraz angielskiego z średnimi wynikami odpowiednio: 37%, 37%, 40%, 43%, 55%, 63%.

Tak kiepska statystyka dotycząca ogólnopolskich wyników z matury rozszerzonej z matematyki nie przeszkodziła moim kursantom w osiągnięciu rewelacyjnych wyników. Średnia moich kursantów z matury z matematyki to aż 82% (mediana to 80%). Mogę się pochwalić aż 60 podopiecznymi którzy przekroczyli wynik 90% z matury rozszerzonej z matematyki. Warto dodać, że około połowa moich kursantów przekroczyła próg 80%. Moich najlepszych kursantów z poziomu rozszerzonego, którzy przekroczyli poziom 90% oznaczyłem w poście na moim fanpage: https://www.facebook.com/kursy.maturalne.lukasz.jarosinski

Średni wynik moich kursantów z matematyki podstawowej wynosi aż 95% (przy ogólnopolskiej średniej 58%). Na ten wynik składały się osoby biorące udział zarówno w kursie podstawowym jak i rozszerzonym. Standardowo oznaczam w poście na fanpage tylko kursantów z poziomu rozszerzonego, ponieważ z poziomu podstawowego ponad połowa moich uczniów osiąga wyniki bliskie lub równe 100% więc uważam, że chwalenie się wynikami w tym zakresie byłoby nie na miejscu.

Najważniejsze statystyki maturalne:

- matura matematyka poziom rozszerzony:

·         Średnia: 33 (lepiej niż w poprzednim roku)

·         Mediana: 26 (tak samo jak w poprzednim roku)

- matura matematyka poziom podstawowy:

·         Średnia: 58 (lepiej niż w poprzednim roku)

·         Mediana: 58 (lepiej niż w poprzednim roku)

- matura język polski poziom rozszerzony:

·         Średnia: 55 (lepiej niż w poprzednim roku)

·         Mediana: 58 (lepiej niż w poprzednim roku)

- matura język polski poziom podstawowy:

·         Średnia: 54 (gorzej niż w poprzednim roku)

·         Mediana: 54 (gorzej niż w poprzednim roku)

- matura język angielski poziom rozszerzony:

·         Średnia: 63 (lepiej niż w poprzednim roku)

·         Mediana: 68 (lepiej niż w poprzednim roku)

- matura język angielski poziom podstawowy:

·         Średnia: 76 (lepiej niż w poprzednim roku)

·         Mediana: 86 (lepiej niż w poprzednim roku)

- matura fizyka poziom rozszerzony:

·         Średnia: 37 (tak samo jak w poprzednim roku)

·         Mediana: 32 (lepiej niż w poprzednim roku)

Łącznie do egzaminu maturalnego w 2022 r. przystąpiło 268 257osób (około 5 tys. mniej niż w poprzednim roku). Maturę zdało 78,2%%- więcej niż w poprzednim roku (18% nie poradziło sobie z matematyką na poziomie podstawowym). Tych, którzy nie zdali tylko jednego przedmiotu czeka egzamin poprawkowy. Do egzaminu poprawkowego, który odbędzie się 24 sierpnia 2021 r. może przystąpić 15,5% maturzystów. Standardowo widać różnicę w poziomach nauczania w liceum i technikum. W liceach maturę zdało 84% osób, a w technikach tylko 69%.

Wszystkim maturzystom, którzy osiągnęli swoje cele chciałbym pogratulować dojrzałości. Wszystkim moim kursantom serdecznie gratuluję osiągniętych wyników.

Zapraszam przyszłorocznych maturzystów do kontaktu: 506532926 oraz do rezerwowania miejsca poprzez stronę internetową.

Inne posty na moim blogu